Privredne delatnosti stručne službe

Stručna služba Dobrovoljnog vatrogasnog društva ZVEZDARA obavlja profesionalno privrednu delatnost zaštite od požara od 1985. godine pod danas anahronim nazivom Radna zajednica DVD ZVEZDARA. Razlog osnivanja Radne zajednice – danas Stručne službe DVD ZVEZDARA bio je, pre svega, sve veći broj zadataka koji su se postavljali pred Društvo, a koji se više nisu mogli obavljati na dobrovoljno amaterskoj osnovi, kao i pitanje materijalne egzistencije Društva.

Bez finansijskih sredstava koje Stručna služba društva stiče kroz izuzetno odgovorno izvršavanje privrednih poslova, ne bi bilo osnovnih uslova za rad i opstanak, jer su budžetska finansijska sredstva uplaćena od Gradske opštine Zvezdara,  Vatrogasnog saveza Beograda i Vatrogasnog saveza Srbije simbolična.

Neki od mnogih naših poslovno tehničkih saradnika su: Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Beogradu, Vatrosprem, Pastor, Gasop, Pašalić, Todorović, Vatrooprema, Fitep-Varnost, TVI, Tehnovinča inženjering, Šiping, Volga, Kolteks, Metalopromet i mnogi drugi.